Турнири в страната

ВТОРИ ОПЕН ПЛЕВЕН ХХІ

20.02.-21.02.2016 г.

Провеждат се два турнира:
Турнир АОпен Плевен ХХІ за напреднали състезатели. Турнирът ще важи за ФИДЕ и български рейтинг.
Турнир Б Проходната пешка за начинаещи състезатели. Право на участие в турнира Проходната пешка имат деца, родени след 01.01.2006 г.

Регламент на турнир А Опен Плевен ХХІ
1. Място на провеждане: залата на СКШ Плевен XXI на бул. Скобелев 20 в гр. Плевен.
2. Време на провеждане: 20 и 21 февруари (събота и неделя) 2016 г. Турнирът ще бъде с начален час 12,00 часа.
3. Право на участие имат всички желаещи, заплатили съответната турнирна такса според т. 4. и с ЕЛО под 2200.
4. Турнирна такса:
Такси за участие в А турнир.
- 15 лв. – за ученици, студенти, жени и ветерани.
- 20 лв. - за всички останали състезатели.
5. Система: швейцарска Swiss Manager в 6 кръга.
6. Контрола: 60 минути на състезател + 30 сек. на ход.
7. Заявки за участие се приемат до 18 февруари на имейла на клуба e-mail: pleven21@gmail.com .
8. Записване до 11,30 ч. в събота.
9. Класиране: класирането се извършва в зависимост от набраните точки. В случай на равенство се прилагат следните допълнителни показатели: Медиана Бухолц; Бухолц; брой победи; Зонеборн Бергер.
За сеньори – 30 лв.
За най-добър състезател до20 год. – 30лв.
За най-добър състезател до 14 год. – 20лв.
За най-добър състезател до 10 год. – 20лв.
Наградите са гарантирани при минимум 30 участника в турнира
11. Програма: Турнирът е с начален час съгласно т.2.
Награждаване: 18.00 ч.

Настаняване – хотел Ростов 22 лв. за легло в двойна стая.
За записване и контакти:
Главен съдия Иван Стойнов, международен съдия на ФИДЕ тел. 0888922073 и
Христинка Илиева, тел. 0886 026 842

РЕГЛАМЕНТ НА ТУРНИР Б ПРОХОДНАТА ПЕШКА
1. Място на провеждане: Турнирът Проходната пешка се провежда в залата на Спортен клуб по шахмат Плевен XXI на бул. Скобелев 20 в гр. Плевен.
2. Време на провеждане: 19 и 20 февруари (петък и събота) 2016 г. Турнирът ще бъде с начален час 17,00 часа.
3. Право на участие имат деца, родени след 01.01.2006 г. и заплатили съответната турнирна такса според т. 4.
4. Турнирна такса: 10 лв.
6. Контрола - 25 минути на състезател за завършване на партията.
7. Играещият с белите фигури осигурява часовник.
9. Записване до 16,30 ч. в петък.
11. Награди:
Предметни награди и грамоти за класиралите се на първо, второ и трето място и за най-малък участник.
12. Програма: Турнирът е с начален час съгласно т.2.
Награждаване: 12.00 ч.

ГЕНЕРАЛНОТО КЛАСИРАНЕ ще се извърши след шестия турнир като се води точкова класация – на всеки турнир за класиране на 1 място се дават 15 точки и т.н. до 15 място - съответно 1 точка. При равенство ще се отчитат допълнителни показатели. Наградата за победителя във веригата е електронен шахматен часовник.

Настаняване – хотел „Ростов‛ 22 лв. за легло в двойна стая.
За записване и контакти: Христинка Илиева, тел. 0886 026 842