Млади надежди

Втори турнир за деца до 14 години "Млади надежди" - 2012

18.02 - 19.02.2012 г.

През месец февруари в турнира се включиха и по-големите ни състезатели, като първото място спечели Дарио Дерешки с 5.5 от 6т. Той беше награден с плакет "Шахматист на февруари".

Преходната купа отиде при Никола Ненков,представил се най-добре от 12-годишните участници. Второ място зае Давид Цветанов, а наградата до 10 г. спечели Владимир Върбанов. За провеждането на турнира съдейства г-жа Татяна Кирилова, майка на един от състезателите ни.

Регламент на турнира:

1. Място на провеждане - Веригата турнири "Млади надежци" се провеждат в Спортен клуб по шахмат "Плевен XXI" на бул. "Скобелев" 20 в гр. Плевен.

2. Време на провеждане - в събота и неделя на дати, определени от УС на СКШ "Плевен XXI".

3. Право на участие - Картотекирани състезатели на СКШ "Плевен XXI" на възраст до 14 години. На всеки турнир ще има гост персонално поканен състезател от друг клуб.

4. Турнирна такса - участието в турнира е свободно, без турнирна такса.

5. Система на игра - швейцарска система в 6 кръга.

6. Контрола за игра - 60 минути на състезател до завършване на партията.

7. Записване - от 12:30 до 13:00 в събота.

8. Класиране - класирането се извършва според набраните точки. При равенство се прилагат следните показатели:

- Медиана Бухолц;
- Бухолц;
- брой победи.

9. Годишна класация - В края на годината преходната купа се връчва на този състезател, който най-много пъти е печелил търнирите от веригата през годината.