Новини

03.04.2017 г.

Два златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала от турнира Търновско царство

От 31 март до 02 април 2017 г. във Велико Търново се проведе шахматен фестивал „Търновско царство‛ с награден фонд над 1800лв. Събитието се проведе под патронажа на Община Велико Търново, а организатор бе шахматен клуб „Асеневци“.
Турнирите бяха четири: по ускорен шах и блиц, разделени в групи „А“- за деца до 12 и 14г. и „Б“ – за деца до 8 и 10г. . Участие взеха 96 деца от 16 шахматни клуба от цялата страна. След приключването на състезанието бяха раздадени 12 купи, 60 медала, над 80 предметни награди. Кметът на Община Велико Търново Даниел Панов лично награди победителите в турнирите.
СКШ "Плевен XXI" се представи с 10 свои състезатели. Те успяха да извоюват общо 6 медала в двете контроли - ускорен и блиц.
В турнира до 10 години по ускорен шах нашата състезателка Нора Рашева постигна отличен резултат в генералното класиране. Със спечелените 7 точки от 9 партии Нора стана първа при момичетата и 4-та в комплексното класиране от общо 66 момичета и момчета. Нора единствена успя да надиграе победителя в турнира Симеон Тодев от ШК "Пловдив" Пловдив в партия от последния, 9-ти кръг.
Малко не достигна на Дария Георгиева да вземе медал и с актив от 5,5 т. се нареди 4-та. Награда за място в шестицата получи и Калина Илиева.
При момчетата Виктор Иванов, Теодор Цветанов и Кристиян Илиев показаха добра игра, като и тримата записаха по 5 точки.
В турнира до 12 и 14 години нашите състезателки Любомира Ленкова, Ева Русева и Кристина Апулчева окупираха първите три места при момичетата до 12 години. Награда за място в шестицата получи и Аделина Тодорова. В надпреварата по блиц медали спечелиха Аделина Тодорова - сребърен и Любомира Ленкова - бронзов. При малките момчета до 8 години Виктор Иванов финишира с 5 точки на пето място.