Новини

14.03.2017 г.

Пети турнир МЛАДИ НАДЕЖДИ - 08.04.2017 г.

РЕГЛАМЕНТ

1. Място на провеждане – Петият турнир „Млади надежди‛ ще се проведе в залата на Спортен клуб по шахмат „Плевен XXI‛ на бул. „Скобелев‛ 20 в гр. Плевен.
2. Време на провеждане – 08 април 2017 г. (събота). Турнирът ще бъде с начален час 10,00 ч. в събота.
3. Право на участие имат деца, заплатили съответната турнирна такса според т. 4.
- до 8 год. - родените след 01.01.2009 г.
- до 10 год. - родените след 01.01.2007 г.
Ще се играе общ турнир, в който ще бъдат класирани призова тройка и победител до 8 години
4. Турнирна такса: 10 лв.
5. Система - швейцарска „Swiss Manager‛ в 7 кръга.
6. Контрола - 25 минути на състезател за завършване на партията.
7. Играещият с белите фигури осигурява часовник.
8. Заявки за участие се приемат до 07 април на имейла на клуба: e-mail: pleven21@gmail.com .
9. Записване до 09,45 ч. в събота.
10. Класиране - класирането се извършва в зависимост от набраните точки. В случай на равенство се прилагат следните допълнителни показатели: Резултат в точковата група; Медиана Бухолц (без най-слабия резултат); Бухолц; Брой победи.
11. Награди: Предметни награди и грамоти за класиралите се на първо, второ и трето място и за победителя до 8 г.
Победителите до 10 и до 8 г. получават Преходни купи

12. Програма: Турнирът е с начален час съгласно т.2.
Награждаване: 17.00 ч.

КРАЙНОТО КЛАСИРАНЕ във веригата ще се извърши след шестия турнир на базата на 5-те най-добри представяния (от 6 възможни турнира) на всеки състезател, като се води точкова класация – на всеки турнир за класиране на 1 място се дават 15 точки и т.н. до 15 място - съответно 1 точка. При равенство ще се отчитат следните допълнителни показатели: 
Общ брой на точките в 5-те най-добри турнира 
Общ брой на победите в 5-те най-добри турнира 
Резултат в шестия турнир

Наградата за победителя във веригата е купа и електронен шахматен часовник. Победителят до 8 г. ще получи Преходната купа.

Настаняване – хотел „Ростов‛ 22 лв. за легло в двойна стая.

За записване и контакти: Христинка Илиева, тел. 0886 026 842