Възраст до 8 години

Новини

31.10.2016 г.

Нора Рашева - в топ 10 на Световното по шахмат в Батуми

Нора Рашева се класира осма на Световното първенство по класически шахмат в Батуми.

Първенството се проведе от 18 до 30 октомври и събра над 700 деца до 12 години от целия свят.
Осемгодишната Нора завърши с актив от 7,5 точки от 11 възможни и беше на крачка от бронзовия медал, който можеше да спечели при победа в последния кръг.
Малката плевенска шахматистка игра срещу свои връстнички от Южна Африка, САЩ, Украйна, Литва, Русия, Иран, Румъния, Грузия, Виетнам и Монголия и завърши шампионата със 7 победи, 1 реми и 3 загуби в конкуренцията на 87 състезателки.
Това е безспорен успех за малката шахматистка, с който могат да се гордеят не само нашият клуб и град Плевен, а и цяла България.
С отлично представяне са и Диляна Иванова, до 10 г. - 7 точки (19 място), Светлен Иванов, до 8 г. - 7 точки (21 място) и Момчил Петков, до 12 г. - 7 точки (23 място)

Благодарим на родителите на Нора за доверието и всеотдайността!
Благодарим на Община Плевен, Татяна Кирилова, Васил Антонов и Милен Георгиев за оказаната финансовата подкрепа за участие в шампионата!