Радослав Трайков

Възраст до 12 години

Новини

12.07.2016 г.

Нова купа за Нора Рашева от международния турнир Надеждите на света в кк Св.Константин и Елена

Седемгодишната състезателка на СКШ "Плевен XXI" Нора Рашева спечели два златни медала на класически шахмат и блиц на Десетото издание на международния фестивал за деца до 16 години "Надеждите на света", което се проведе от 2 до 11 юли 2016 г. в Гранд хотел Варна.
Нора се състезаваше в групата до 8 години, където се включиха 8 момчета и момичета от България, Украйна и Русия. Те играха 7 партии всеки срещу всеки. Конкурентка на Нора за първото място беше само украинката София Билоус. Плевенската шахматистка записа в актива си 4 победи и три загуби, с които се нареди на трето място в общото класиране и първа при момичетата до 8 години.
Абсолютен първенец в тази възрастова група стана Симеон Тодев от Пловдив, който спечели всичките си 7 партии. Симеон взе още два златни медала на турнира " Шах на Фишер" и в надпреварата на блиц.
Сребърният медал заслужи руснакът Егор Яуров с актив от 6 точки.
В турнира до 16 години убедителна победа извоюва друг състезател от пловдивската школа Ивайло Кирилов, който грабна купата с 8 точки от 9 възможни.
Организаторите от ШК "Веселин Топалов" в лицето на неуморимия шахматен деятел и председател на клуба Борис Христов предоставиха висок награден фонд, красиви купи и медали, специално изработени поименни грамоти, както и отлични условия за игра и отдих на 33 шахматисти на възраст от 6 до 16 години, на техните родители и треньори. Във фестивала се включиха деца от България, Украйна, Русия и Казахстан. Турнирите се ръководеха от международните съдии Здравко Недев и Илияна Полендакова.